Dodaj nazwę widgetu

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500

EGIPT - MARSA ALAM- HAMATA

Ten skrawek afrykańskiego lądu to kraina dziewicza, nieodgadniona i dzika. Niezwykła fauna i flora wód Morza Czerwonego, magia kolorów podwodnego świata, zachwycają turystów z całego świata. Gorąco polecamy to miejsce pasjonatom nurkowania, plażowania i wszystkim, którzy szukają nowych zakątków Egiptu do odkrycia.

Pas wybrzeża o nazwie Marsa Alam leży na południe od wschodniej części Sahary, nad Morzem Czerwonym, w odległości ok. 750 km od Kairu i ok. 250 km od Hurghady. Historia regionu od zawsze łączy się z rybołówstwem, a jego współczesny rozwój nawiązuje do tej tradycji. Wszystkie rozrywki i atrakcje znajdują się w kompleksach hotelowych położonych przy piaszczysto-koralowych plażach, najładniejszych w Egipcie. Nowoczesne, świetnie wkomponowane w otoczenie hotele wyposażone są we wszystkie udogodnienia dla udanego wypoczynku. Baseny i urządzenia sportowe, animacje, restauracje z daniami w formie bufetu i tematyczne, bary z kolorowymi drinkami – wszystko jest na miejscu.

Dookoła spokój, cisza, szmaragdowe morze i cudowna rafa koralowa. Znakomicie zorganizowane wycieczki lokalne dostarczają niesamowitych wrażeń. Marsa Alam – rozwijająca się miejscowość położona w przepięknej scenerii koralowego wybrzeża, w regionie o tej samej nazwie. To jedno z niewielu miejsc na świecie, które łączy przygodę, słońce, plażę i tęczowy świat podwodny. Najbardziej znane miejsca do nurkowania to Abu Dabbab, Abu Dabur Reef, Marsa Asslai, Dolphin House i rafa Elphistone. Port Ghalib – luksusowy port jachtowy z nowoczesną bazą hotelową i doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych; ok. 70 km od Port Ghalib położona jest jedyna i najstarsza wioska turystyczna – El Quseir, gdzie można kupić pamiątki i tradycyjne wyroby egipskie.

Marsa Alam – rozwijająca się miejscowość położona w przepięknej scenerii koralowego wybrzeża, w regionie o tej samej nazwie, rozwijająca się w ostatnich latach. To jedno z niewielu miejsc na świecie, które łączy przygodę, słońce, plażę i tęczowy świat podwodny. Najbardziej znane miejsca do nurkowania to Abu Dabab, Abu Dabur Reef, Marsa Asslai, Dolphin House i rafa Elphistone.

Port Ghalib – luksusowy port jachtowy z nowoczesną bazą hotelową i doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych; ok. 70 km od Port Ghalib położona jest jedyna i najstarsza wioska turystyczna – El Quseir, gdzie można kupić pamiątki i tradycyjne wyroby egipskie.

Nasze miejsca: Marsa Alam – słynie na całym świecie z doskonałych warunków do nurkowania, rozwinięte turystycznie, jednak bez zgiełku i dużego centrum; Port Ghalib – luksusowy port jachtowy z nowoczesną bazą turystyczną i dobrymi warunkami do uprawiania sportów wodnych; El Quseir – historyczne miasteczko i najstarszy port w regionie na północ od Marsa Alam.

Na plaży: piaszczysto-koralowe, bezpośrednio przy hotelach plaże prywatne z bezpłatnym serwisem; Abu Dabbab – piaszczysta, w zatoce, w której występują żółwie, wstęp płatny (ok. 10 EUR, w cenie serwis plażowy), Moreen piaszczysta, ok. 800 m, z rafą koralową przy brzegu.

Dla KITESURFEROW

Hamata jest to wioska w  ciągle rozwijającym się regionie słynącym z doskonałych warunków do kitesurfingu i nurkowania oraz pięknych raf koralowych. To jedno z najlepszych miejsc do nauki kitesurfingu, ogromna laguna z płaską i płytką wodą, bez rafy, skał czy kłujących muszli, a do tego nieustający wiatr, zapewniający warunki do pływania przez cały rok. Kitesurfing i chillout w legendarnej Hamacie to idealna propozycja na klimatyczne, sportowe wakacje dla szukających rewelacyjnych warunków do kitesurfingu i dobrego towarzystwa. Fale Morza Czerwonego, sprzyjające wiatry, rewelacyjna laguna ,hotel Azur to gwarancja udanych wakacji na sportowo.

Miejsce polecamy szczególnie kitesurferom na każdym poziomie zaawansowania, jest tam rozległa laguna, dlatego nie ma tłoku na wodzie.
Zaawansowani kitesurferzy mogą pływać i trenować skoki na płaskiej wodzie. 
Na spotach sa dobrze zorganizowane bazy, gdzie można odpocząć po pływaniu, zjeść różne przysmaki i świeże owoce morza lub orzeźwić się chłodnym napojem. 

Osobom chcącym rozpocząć naukę kitesurfingu oraz zaawansowanym kitesurferom polecamy bardzo dobre miejsce do nauki kitesurfingu na świecie.
W pakiecie znajdziecie Państwo: przelot, zakwaterowanie w hotelach , transfery na i z lotniska,wyżywienie w/g oferty, ubezpieczenie.

Dodatkowo :

-ubezpieczenie KITESURFINGOWE dla osób uczących się i wypożyczających sprzęt kitesurfingowy.

-szkolenia kitesurfingowe z polskimi instruktorami, wypożyczalnia sprzętu kitesurfingowego.

-przyjazna atmosfera,

 -wycieczki fakultatywne.

Polecane hotele

Hotel Lahamy Bay 5* z all inclusive

Hotel Wadi Lahmy Azur 4* z soft all inclusie (bez alkoholu)

Camp Kite Village

*Każdorazowo prosimy o wysłanie zapytania o dostępności miejsc i cen na poszczególne terminy.

Dostępność miejsc i ceny zmieniają się bardzo dynamicznie.


DODATKOWE OPŁATY DLA KITESURFERÓW

1. korzystanie z infrastruktury bazy, rescu -78 EURO/OS/1 TYDZIEŃ, 136 EURO /OS/ 2 TYGODNIE -płatne w bazie kitesurfingowej.
2 .dojazd na spot 7 km – 3 EURO/OS/DZIEŃ -płatne w bazie kitesurfingowej 

3. opłata za przewóz lotniczy bagażu sportowego – ceny od 40 euro w jedną stronę-płatne na lotnisku (opłata dotyczy osób, posiadających własny sprzęt kitesurfingowy). 

Uwaga: Opłata  za przewóz lotniczy sprzęt kitesurfingowy uzależniona jest od linii lotniczej obsługującej rejs. 

 

Informacje praktyczne

Pilot: turyści są objęci opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Wizy: są wymagane. Obowiązkowo należy wykupić na lotnisku w Egipcie – ok. 25 USD. Paszport (z pustą stroną) musi być ważny minimum 6 miesięcy (od daty powrotu do Polski).

Informujemy, iż obywatele Białorusi wylatujący z Polski do Egiptu, zgodnie z informacja zawartą w systemie TIMATIC należącym do Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA), muszą posiadać aktualną wizę do Egiptu już podczas odprawy biletowo- bagażowej. Nie ma możliwości uzyskania wizy w Egipcie. Bez wymaganego zezwolenia pasażerowie nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu.

Czas przelotu: Polska-Marsa Alam – 4,5 godz.

Czas lokalny: polski plus 1 godz.

Język: arabski; można także porozumiewać się po angielsku i niemiecku.

Stolica: Kair.

Napięcie: 220 V.

Waluta: funt egipski (EGP), 1 EGP dzieli się na 100 PT (piastry), 1 EUR = ok. 17,5 EGP, 1 USD = ok. 16 EGP; zaleca się zabranie dolarów amerykańskich, wydanych po 2001 roku.

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – ok. 100 EGP, woda 1,5 l – ok. 10 EGP, piwo – ok. 40 EGP, kawa, herbata – ok. 25 EGP.

Komunikacja: taksówka – ok. 30 USD; warto zabrać ze sobą gotówkę: USD lub EUR.

Plaże: wstęp bezpłatny na plaże hotelowe

Napiwki: bakszysz (podziel się majątkiem), ogólnie przyjęte, a nawet wymagane!

Wycieczki lokalne: są organizowane przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Informujemy o zwiększonym zagrożeniu życia i zdrowia w Egipcie zgodnie z komunikatem polskiego MSZ 

www.gov.pl/web/dyplomacja/egipt

Informujemy jednocześnie o możliwości wykupienia ubezpieczenia z tym związanego 

Zapraszamy