Dodaj nazwę widgetu

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500

MAURITIUS

 
"Mauritius został stworzony zanim powstał Raj i posłużył jako model jego budowy" Mark Twain.

Wyspa Mauritius wchodzi w skład archipelagu Maskarenów.
Podzwrotnikowa wyspa Mauritius to coraz bardziej popularny kierunek kitowych podróży.
Nie ma co się temu dziwić, warunki do pływania w połączeniu z egzotycznym klimatem to pożądana mieszanka.
Miejsce jest nieco afrykańskie, trochę hinduskie, bardzo cywilizowane, a przede wszystkim bezpieczne.
Wyspa jest bardzo malownicza, znajdziemy tu piękne plaże, wysokie góry, las podzwrotnikowy, wodospady ,kolorowe piaski i egzotyczną roślinność.
Warto odwiedzić park narodowy Seven Colored Earths , Wodospad Rochester , a także stolicę Port Louis. Jedzenie jest doskonałe , od wszechobecnego curry, poprzez lokalne owoce morza, az po przepyszny street food.
Godne polecenia są steki ze świeżego tuńczyka i merlina.  wyspa nie jest duża , a sieć dróg jest bardzo przyzwoita , więc nawet kilkadziesiąt kilometrów samochodem nie jest wyzwaniem.
Dużym plusem posiadania auta jest możliwość zwiedzenia ,  na co powinno się wygospodarować trochę czasu, naprawdę warto. Kilka miejsc wartych odwiedzenia: -Parki  narodowe : La Vanille Nature Park, Black River Gorges -Wodospady:  Les 7 cascades, Rochester -Port Louis -Cap Malheureux i okolice -Le Morne ( park narodowy, plaże, fajna góra do zdobycia)
Pogoda, w zależności od sezonu jak to  na takich wyspach bywa, w czasie pory deszczowej  występuje ryzyko cyklonów ( sty-marz) a poza nią  opady bywają ale nie uciążliwe.  Moje doświadczenie mówi że północna cześć wyspy jest bardziej słoneczna. W okresie od Czerwca do Listopada temperatura powietrza oscyluje w granicach 24 -28 st, a wody 22-24 st , tak więc przyda się cienka lub średnia  pianka , szczególnie w dni o większym zachmurzeniu kiedy temperatura odczuwalna może spaść nawet poniżej 20 st. Wchodząc do wody należy uważać na jadowite ślimaki stożki, ryby szkaradnice i niebieskie korale.

WARUNKI WIETRZNE:
Wiatr wieje od końca maja/ początku czerwca do listopada. Najlepiej w czerwcu, ale bywają jeszcze przelotne deszcze  ( 10, 15 minut deszczu i nie wieje a potem znów wieje) Deszcze są nie przewidywalne, z jednej strony góry pada z innej nie. Sierpień i Wrzesień jest mniej deszczowy ( nie powinno padać) , z końcem sierpnia zaczynają się lepsze fale . Im bliżej końca roku tym te fale są równiejsze.  Styczeń i Luty wieje losowo. Główny kierunek wiatru  to południowy wschód. Siła wiatru jest zmienna, raczej wieje na małe rozmiary, ale zdarzają się dni na duże kity.  Sila wiatru zależy od spotu, w Le Morne i Gris Gris wiej mocniej niż w Anse la Reine.

Spoty: Le Morne Malownicze miejsce z charakterystycznymi górami w tle  oraz  główny spot na wyspie.
Ogromna laguna o zmiennej głębokości w zależności od pływów, ale raczej wszędzie jest dość głęboko, przy silniejszym wietrze robi się chop, im dalej od brzegu tym większy. 2,7 km od brzegu łamie sie ogromna fala, panują tam rewelacyjne warunki na surfing słynna  3 m fala One eye zachęca do  Wave  - ale tylko zaawansowanych.


Polecane hotele:
PÓŁNOC WYSPY:
Spot: Bain-Boeuf dla zaawansowanych kajciarzy, wave, kierunki wiatru: północny wschód, północny zachód

Hotel Le Coin De Mire Attitude 3*
Sympatyczny i kameralny hotel, którego nazwa pochodzi od widocznej na
horyzoncie majestatycznej skały. Piękny ogród, lokalny styl w architekturze, rodzinna atmosfera.

POŁUDNIE WYSPY:
Spot: Le Morne: Spot kitesurfingowy zlokalizowany jest na plaży blisko hotelu.
Jest to laguna oddzielona od oceanu rafą koralową znajdującą się 600m od brzegu.
Poziom wody w lagunie zależy od pływów oceanu. Siła wiatru wacha się w przedziale 4-6 w skali Beauforta w czasie Mauritiusowej zimy stwarzając idealne warunki do uprawiania kitesurfingu.

Hotel Riu Creole 4* 
Czterogwiazdkowy hotel znanej sieci RIU to idealny wybór dla każdego - singli, grupy
znajomych oraz rodzin z dziećmi. Dużym atutem obiektu jest lokalizacja bezpośrednio przy piaszczystej plaży. Wymagających gości zachęci bogata formuła all inclusive z najlepszą kuchnią, atrakcjami kulinarnymi oraz urozmaiconą ofertą sportową stworzoną z myślą o aktywnych urlopowiczach.
Dawkę wakacyjnej zabawy dostarczy program animacyjny z pokazami, muzyką na żywo oraz karaoke.

Zapraszamy

Galeria Mauritius