EGIPT RAS SUDR

Fascynujące krajobrazy, egzotyka pejzażu, który tworzą góry Synaj, plaże i morze, oczarowują niespotykaną kolorystyką: ciepły beż i złoto to majestatyczne góry i piaszczyste plaże, wszystkie kolory błękitu to Morze Czerwone. Wakacje w Ras Sudr to przepustka do zachwycającej odmiennością krainy, gdzie słońce świeci cały rok.

Piękno przyrody, cudowne plaże,zabytki KAIRU na wyciągnięcie ręki – to rewelacyjna propozycja dla wszystkich ciekawych świata, a także dla tych, którzy po prostu kochają słońce i morze. Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają miejsca do KITESURFINGU. W zawsze ciepłym morzu można odkrywać tajemniczy świat ogrodów koralowych, zachwycić się kolorami tropikalnych ryb, spotkać żółwie i delfiny. Na zawsze pozostanie też w pamięci wschód słońca widziany z Góry Mojżesza, obserwacja gwiazd na pustyni i codzienny wieczorny spektakl – zachód słońca

RAS SUDR- wyjątkowe miejsce, gdzie wiatr wieje non stop,gdzie baza i spot kitesurfingowy są na terenie hotelu.

Polecany hotel: Concorde Royal Beach Resort 

Wspaniale otoczenie hotelu, piękne pokoje, smaczne świeże jedzenie, klub-dyskoteka, baseny, marina, prawdziwa kitesurfingowa wioska
Pomiędzy Wami latem pływają delfiny.To nie bajka to rzeczywiste i prawdziwe miejsce to hotel

Transfery Szybki dojazd z Kairu autostradą i loty moga być każdego dnia liniami regularnymi.
Może to być Wasze nowe miejsce na wietrznej mapie świata. 

 

Informacje praktyczne

Pilot: turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Wizy: wymagane w przypadku uczestnictwa w wycieczce lokalnej: Kair. Należy wykupić na lotnisku w Egipcie – ok. 25 USD. Paszport (z pustą stroną) musi być ważny minimum 6 miesięcy (od daty powrotu do Polski). Informujemy, iż obywatele Białorusi wylatujący z Polski do Egiptu, zgodnie z informacja zawartą w systemie TIMATIC należącym do Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA), muszą posiadać aktualną wizę do Egiptu już podczas odprawy biletowo- bagażowej. Nie ma możliwości uzyskania wizy w Egipcie. Bez wymaganego zezwolenia pasażerowie nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu.

Czas przelotu: Polska-Kair – 4 godz. Czas lokalny: czas polski plus 1 godz.

Język: arabski; można także porozumiewać się po angielsku.

Stolica: Kair.

Napięcie: 220 V.

Waluta: funt egipski (EGP), 1 EGP dzieli się na 100 PT (piastry), 1 EUR = ok. 17,5 EGP, 1 USD = ok. 16 EGP; zaleca się zabranie dolarów amerykańskich, wydanych po 2001 roku.

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – ok. 25 EGP, woda 1,5 l – ok. 7 EGP, piwo – ok. 16 EGP, kawa, herbata – ok. 7 EGP.

Komunikacja: taksówka – ok. 25 EGP.

Plaże: wstęp bezpłatny.

Napiwki: bakszysz (podziel się majątkiem), ogólnie przyjęte, a nawet wymagane!

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Tabela temperatur

MIESIĄC I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

TEMP. 22 23 25 29 33 34 35 35 35 33 26 24

Informujemy o zwiększonym zagrożeniu życia i zdrowia w Egipcie zgodnie z komunikatem polskiego MSZ 

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/egipt/

Zapraszamy!